Psychoterapia online – warto z niej skorzystać czy nie?

Psychoterapia online – warto z niej skorzystać czy nie?

O psychoterapii online mówi się ostatnio dużo. Jedni twierdzą, że psychoterapia online to najlepsze spośród dostępnych rozwiązań. Inni twierdzą, że https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/to strata czasu i lepiej korzystać z usług gabinetów stacjonarnych. Jaka jest prawda? Warto korzystać z psychoterapii online czy nie? Sprawdzamy!

Psychoterapia online – zalety

Jakie dokładnie zalety ma psychoterapia online? Z pewnością to rozwiązanie, które dedykowane jest wszystkim potrzebującym. Wiek i płeć nie ma znaczenia. Psychoterapeuci oferujący usługi online są w stanie pomóc osobom młodym, dorosłym, jak i osobom starszym. Co więcej, czynią to zdalnie, więc nie trzeba się do nich zgłaszać osobiście. O tym, gdzie odbędzie się porada, decydujemy my. Możemy rozsiąść się wygodnie w fotelu, na swojej ulubionej kanapie, czy nawet w ogrodzie. Jedyne czego potrzebujemy to trochę wolnego czasu oraz sprzętu, który pozwoli nam bez przeszkód komunikować się z terapeutą.

Psychoterapia online – wady

A co z wadami? Czy psychoterapia online ma jakieś słabe strony? Niestety nie jest to rozwiązanie wolne od wad. Warto wiedzieć, że psychoterapia online może nie przypaść do gustu osobom starszym, jak i zwolennikom tradycyjnych rozwiązań. W tym przypadku mamy do czynienia z rodzajem terapii prowadzonej zdalnie, bez spotkania w cztery oczy. Niektórzy mogą uznać, że taki rodzaj terapii jest nieskuteczny. Jednak wystarczy przełamać swoje opory, by przekonać się, że jest wręcz odwrotnie.

Psychoterapia online -warto czy nie?

Jaka będzie ostateczna odpowiedź? Warto korzystać z psychoterapii online czy nie? Z pewnością psychoterapia online ma dużo zalet. Przede wszystkim z usług fachowca można korzystać niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy – w domu, w parku, czy nawet w swoim ogrodzie. Nie musimy zgłaszać się na wizytę do gabinetu, oszczędzamy czas na dojazdy, a wszystko odbywa się w dogodnym dla nas momencie. Jednak to, czy zdecydujemy się na usługi specjalisty online, zależy od nas, od naszych predyspozycji, jak i oczekiwań.