Proces odzysku danych

Proces odzysku danych

Jak przebiega proces odzyskiwania danych? Zazwyczaj na starcie toku odzyskiwania danych fachowcy telefonicznie zapoznają się z konkretnym przypadkiem a także pomagają dobrać najlepsze rozwiązanie w obszarze czasu reakcji a także wydatków. Uszkodzony nośnik należy dostarczyć do laboratorium. Wolno donieść go samemu względnie kurierem. Potem profesjonaliści robią dogłębną analizę uszkodzenia, jaka pozwoli ocenić jakość danych, zakres uszkodzenia oraz kalkulowany czas przywrócenia danych. Rezultatem ekspertyzy zazwyczaj jest komunikat, który pozwala klientowi na zaznajomienie się ze konstrukcją pakietów a także danych wykonalną do odtworzenia, jeszcze przed zaczęciem toku odzyskiwania danych. Na tym etapie zaawansowani eksperci sporządzają również początkową kalkulację wydatków odzysku danych. Komplet informacji przesyłany jest petentowi.
Jeśli petent zaświadczy, że akceptuje zapłatę i ilość informacji, które uda się odzyskać, proces odzysku danych jest rozpoczęty.

Proces odzysku danych
Proces odzysku danych

Specjaliści dokonują odzyskania oraz naprawy struktur logicznych danych, przy użyciu ponad 120 różnego rodzaju urządzeń specjalistycznych oraz dużej gamy oprogramowania. Po odzysku, dane oddawane są klientowi na wybranym przez niego nośniku (zewnętrzny dysk twardy, płytki DVD, itd.). Nie jest dozwolone zgrywać odzyskanych danych na ten sam nośnik, nawet jeżeli jeszcze nieco działa! Jeśli nośnik danych był na gwarancji, to po otworzeniu go przez profesjonalistów, raczej na gwarancji do sklepu nie zdołamy go oddać. Kopia bezpieczeństwa danych jest przetrzymywana przez miesiąc na firmowym serwerze, później bezpowrotnie wymazywana, regularnie z procedurą bezpieczeństwa.
Z wyjątkiem fizycznych usterek zdarzają się też logiczne. W przypadku uszkodzeń logicznych możliwe jest zastosowanie unikatowej na miarę ogólnoświatową technologii zdalnego odzyskiwania danych. W tym momencie jest to najszybszy sposób odzysku danych umożliwiająca poznanie wyników ekspertyzy zaledwie w czasie kilku godzin. Profesjonaliści wykonują operacje odzyskiwania danych poprzez zaufane połączenie internetowe natomiast skuteczność tego wariantu rozstrzygnięć jest identyczna jak w przypadku odzyskiwania ich w laboratorium.