Poznajemy europejskich sąsiadów

W Europie można znaleźć wiele wspaniałych państw, które kuszą nas swoimi atrakcjami i zabytkami. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać to koniecznie powinien skorzystać z tego, że w obecnych czasach granice są otwarte i bez problemu można zobaczyć wiele miejsc o których nasi przodkowie mogli pomarzyć. Warto wybrać się do Rumunii lub na Węgry. Również Skandynawia pomimo tego, że bardzo chłodna ma nam do ukazania wiele pięknych miejsc. Nie można zapominać o tym, że pobliska Łotwa to także miasto, gdzie nie będziemy narzekać na nudę.

Wyjazd na Łotwę

Łotwa jest miastem, które do niedawna nie prezentowało się godnie na tle innych państw, jeżeli chodzi o zwiedzanie. Było to na tyle dziwne, że już od wielu lat znaleźć można tam wspaniałe miejsca, gdzie z wielką przyjemnością będziemy spędzać czas. Łotwa znajduje się tak jak my nad Morzem Bałtyckim i jest idealnym miejscem do tego aby zrobić sobie weekendowy wypad. Z samych Suwałk na Łotwę można dojechać w pięć godzin. Wyruszamy w sobotę z samego rana i już w południe rozkoszujemy się łotewskimi atrakcjami, które na pewno nas urzekną.

Łotewskie atrakcje do odwiedzenia

Wycieczki na Łotwę można zorganizować samodzielnie lub też przy udziale biura podróży. Planując wyjazd w tamte regiony warto wziąć pod uwagę Rygę, gdzie znajduje się przepiękne Stare Miasto. W stolicy tego kraju znaleźć można również Rīgas Doms – protestancką katedrę z 1211 roku,Zamek Zakonu Kawalerów Mieczowych – gotycką budowlę wzniesioną w latach 1330-1353. Nad Dźwiną można znaleźć przepiękne, wyremontowane bulwary, gdzie zawsze można znaleźć chwilę wytchnienia oraz urządzić piknik – o ile tylko pogoda będzie dopisywać. W Rydze czeka na nas również ogród zoologiczny oraz ogród botaniczny. Co jeszcze czeka na nas na Łotwie: https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84? Dom Kotów w Rydze zauważymy tylko wtedy, kiedy głowę będziemy mieli wysoko zadartą do góry. Kolejną atrakcją jest Park Narodowy Kemeri, gdzie znajdziemy źródła wód siarczanowych, czarne bociany, orły, wilki, lisy i bobry. Warta uwagi jest również wieś Kieś będąca siedzibą średniowiecznych ruin zamku wzniesionego przez Zakon Kawalerów Mieczowych w XIII w.