Poczta na USB?

Poczta na USB?

Wiele osób nie korzysta ze skrzynki pocztowej na nieznanych komputerach, głównie z obawy o bezpieczeństwo swoich danych i przesyłanych informoacji. Takie ograniczenie jest przecież jednak bardzo uciążliwe z powodu powszechnego dostępu do komputerów oraz sieci w pracy, u znajomych czy w kafejkach internetowych. W zasadzie na każdym kroku moglibyśmy skorzystać z komputera i mieć dostęp do poczty. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być poczta przenośna. Wiele programów można skonfigurować w taki sposób, by uruchamiały się z nośników zewnętrznych, bez zbędnej konieczności instalacji w systemie. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że wszystkie wiadomości są zawsze pod ręką i można z nich skorzystać. Możemy skorzystać z tego rozwiązania pod warunkiem, że dysponujemy wystarczająco pojemnym pendrivem. Jedyny kłopot sprawia czasami zbyt mała wydajność takich nośników danych. Jeżeli więc zdecydujemy się na instalacje przenośnego programu pocztowego, który ma nam zapewnić komfort pracy to należy pamiętać o tym, że należy wybrać jak najszybsze urządzenie. Wtedy na pewno szzybciej zainstaluje się aplikacja, szybciej uruchomi się ta aplikacja oraz sprawniej obsłuży wszystkie wiadomości.

Program Thunderbird to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych przenośnych klientów pocztowych. Obsługa programu w zasadzie niewiele się różni od wersji stacjonarnej. Instalacja polega tylko i wyłącznie na rozpakowaniu plików do katalogu profilu. Zawartość tego katalogu można bez żadnych ograniczeń przenosić pomiędzy różnymi nośnikami. Warto na wstępie instalacji skorzystać z polskiej wersji językowej ale interfejs można zmienić także później.

Jak to zrobić? – Outsourcing it Poznan

Instalecję należy zacząć od uruchomienia pliku instalacyjnego programu. Możesz to zrobić z dysku twardego bądź innego urządzenia przenośnego. W jednym z pierwszych kroków kreatora należy wskazać folder docelowy, w którym zostanie zapisany profil i umieszczone pliki programu. Przenośny Thunderbird jest dość wygodny, ponieważ może być uruchamiany z nośnika zewnętrznego, jak również z dysku komputera. Należy jedynie pamiętać, by do uruchamiania aplikacji używać pliku startowego z katalogu profilu – ThunderbirdPortable.exe. Domyślna konfiguracja folderu startowego niestety nie działa, w tym celu należy kliknąćprzycisk Przeglądaj i wskazać odpowiedni katalog. Najlepiej gdy wskażemy katalog główny dysku zewnętrznego. Następnym etapem instalacji jest kliknięcie przycisku OK i Zainstaluj.