Peruka blond, czarna czy ruda? Zmieniaj kolory kiedy chcesz!

Piękne i zdrowe włosy wpływają na pozytywne postrzeganie naszego wizerunku. Pozwalają wyrazić siebie i wpływają na samoakceptację. Wiele kobiet lubi zmieniać swój wizerunek i eksperymentować z włosami, jednak częste farbowanie wpływa niekorzystnie na ich stan. Alternatywą, która pozwala na częste i nieszkodliwe zmiany koloru, są peruki. Co warto o nich wiedzieć?

Rodzaje peruk – czym się różnią?

W sklepach z perukami największą popularnością cieszą się peruki z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Oba rodzaje są warte poznania, ale dobrze znać różnice między nimi, aby dobrać produkt idealny dla siebie. Naturalne peruki charakteryzują się najwyższą jakością i wysoką trwałością, co wiąże się ze stosunkowo wysoką ceną. Zapewniają najbardziej naturalny wygląd, a jej włosy są nie do odróżnienia w dotyku od naszych własnych. Posiadają czepki wykonane z materiałów imitujących ludzką skórę, dzięki czemu sprawdzają się idealnie dla osób z wrażliwą skórą głowy lub z problemem łysienia. Peruki naturalne występują najczęściej w neutralnych kolorach, więc jeśli zależy ci na uzyskaniu subtelnego looku, peruki blond lub w odcieniach brązu na pewno spełnią twoje oczekiwania.

Peruki syntetyczne są tworzone z syntetycznych włosów, które imitują fakturę włosów naturalnych. Charakteryzują się niższą ceną, ale także większym wachlarzem kolorów i cięć. Osoby, które szukają peruk o intensywnych barwach niewystępujących w naturze, na pewno będą zadowolone z szerokiego wyboru. Peruka syntetyczna, tak jak i modele z włosów naturalnych, jest podatna na pielęgnację przy użyciu lokówki czy prostownicy, co daje duże pole do manewru przy tworzeniu fryzury.

Jak dobrać idealny kolor?

Współczesne peruki dostępne w sklepach występują w przeróżnych kolorach i odcieniach. Wybierając perukę, powinniśmy przyjrzeć się naszej urodzie, aby ocenić, w jakich barwach prezentujemy się najlepiej. Osoby o chłodnym typie urody, które chciałby rudą perukę, będą dobrze wyglądać w jasnych rudościach z popielatymi refleksami. W przypadku czarnej peruki warto wybrać model z szarym lub grafitowym tonem. Ciepłe typy urody takie, którym pasuje złota biżuteria, będą wyglądać doskonale w kasztanowych rudościach, miodowych blondach i odcieniach mahoniu. Czasem warto poprosić o radę bliską osobę lub skorzystać z usług doświadczonych konsultantów w sklepach, takich jak Hairly.

Peruka to szybki sposób na efektowną zmianę naszego wyglądu. Nie bójmy się eksperymentów i pamiętajmy, że moda ma być zawsze dopasowana do naszego gustu i preferencji, nigdy odwrotnie!