PayPal będzie oferować i akceptować kryptowaluty

Mimo coraz większej konkurencji PayPal wciąż pozostaje jednym z chętniej wykorzystywanych portfeli elektronicznych. Dostępny jest on choćby w wielu kasynach internetowych, które oferują nam gry. Niedawno dowiedzieliśmy się, że PayPal będzie oferować i akceptować kryptowaluty.

Nowa opcja na PayPal

PayPal niedawno ogłosił, że po raz pierwszy w swojej długoletniej historii rozpocznie obsługę kryptowalut, umożliwiając każdemu posiadaczowi konta PayPal przechowywanie, kupowanie i sprzedawanie popularnych walut wirtualnych. Zmiana ta ma wejść w życie jeszcze pod koniec tego roku. Dzięki temu PayPal ponownie może stać się jedną z topowych firm w sektorze technologii finansowych. Przez ostatnich kilka lat tracił udziały na rynku na rzecz innych portfeli elektronicznych, zwłaszcza Skrilla, EcoPayz, Netellera. Według informacji przekazanych przez serwis, obsługa kryptowalut ma polegać na możliwości kupowania, sprzedawania i płacenia takimi walutami jak bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

To jednak nie wszystko, albowiem PayPal planuje także rozszerzyć wsparcie na swoją spółkę zależną Venmo. Z aktualnych informacji wiemy, że PayPal planuje w najbliższych tygodniach uruchomić obsługę walut cyfrowych dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Wiąże się to z tym, że potrzebował najpierw zezwolenia Departamentu Finansów Stanu Nowy Jork. Dzięki temu rozwiązaniu PayPal będzie nie tylko głównym portfelem cyfrowym, lecz także i giełdą kryptowalut. Decyzja ta może mieć poważny wpływ na zwiększenie potencjalnego wykorzystania kryptowalut wśród zwykłych użytkowników i sprzedawców internetowych. Według jednego z raportów obecnie PayPal może się pochwalić ponad 346 milionami aktywnych kont, wśród których ponad 26 milionów to konta biznesowe dla handlowców.

Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal w oświadczeniu stwierdził, że przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, co pociąga za sobą wyraźne korzyści w zakresie integracji finansowej i dostępu do nowych form płatności. Wpłynie to ma wydajność, szybkość i odporność systemu płatności. Globalny zasięg, doświadczenie w płatnościach cyfrowych, dwustronna sieć, jak i również rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa sprawiają, że PayPal może stać się idealnym miejscem dla kryptowalut. Zdaniem rzecznika PayPal już teraz niezwykle chętnie współpracuje z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie.

Nowe rozwiązania wprowadzone przez PayPal być może wpłyną także na wykorzystywanie tego systemu płatności w kasynach internetowych. W wielu z nich nie jest on obecnie dostępny. Jednak korzystanie z kryptowalut może sprawić, że kasyna zainteresują się wprowadzeniem PayPala do swojego systemu płatności.

Uwaga na brak aktywności

To nie jedyne nowości związane z PayPalem. Z dniem 16 grudnia 2020 roku wchodzi w życie aktualizacja umowy między PayPalem a użytkownikami. W normalnych warunkach byłyby to zapewne kolejne noty prawne. Jednak tym razem z punktu A3.11 możemy się dowiedzieć, że wprowadzona zostanie opłata za brak aktywności konta. PayPal będzie mógł pobrać z naszego nieaktywnego konta 50 zł, bądź dostępną mniejszą kwotę. Na stronie można znaleźć taki komunikat: Ustalamy opłatę za brak aktywności w przypadku kont, które nie były aktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy. W oficjalnej odpowiedzi na zadawane pytania możemy wyczytać, że zgodnie z nadchodzącą aktualizacją zasad, opłata związana jest z 12-miesięczną nieaktywnością na koncie. Jest to okres, w czasie którego użytkownik nie wykonuje żadnych operacji na koncie lub nie loguje się na nie. Każda z takich osób ma zostać powiadomiona mailowo o opłacie na 60, 30 oraz 7 dni przed pobraniem pieniędzy.

Jak zatem widać, nie jest to nic strasznego, gdyż wystarczy, że tylko raz w roku doładujemy konto, wypłacimy z niego pieniądze lub dokonamy transakcji online, a nasze konto będzie uznawane za aktywne.