Odpowiednie CV – to połowa sukcesu.

Odpowiednie CV – to połowa sukcesu.

Odpowiednio stworzone, chwytliwe CV to już połowa sukcesu jeśli szukasz wymarzonej pracy dla siebie. Oczywiście, samo CV nie wystarczy, ale jest ono kluczem do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną – podczas, której możesz się wykazać i zachwycić swojego potencjalnego, przyszłego szefa.

To podobnie jak z seksem – jeśli zrobisz na niej dobre wrażenie podczas pierwszego spotkania – do seksu droga od razu się skróci…

Jak jednak stworzyć naprawdę dobre CV?

Oto kilka wskazówek!

1.Najważniejsze to przykuć uwagę. Jeśli CV jest nieczytelne to nawet jeśli masz naprawdę wysokie kwalifikacje i doświadczenie, Twoje CV może trafić do kosza.

Wystarczy pod swoim imieniem i nazwiskiem napisać nazwę stanowiska na które aplikujesz – CV będzie wyglądało tak, że napisałeś pod konkretną, daną ofertę – a nie rozsyłasz CV gdzie popadnie.

2.Popracuj nad podsumowaniem zawodowym. To bardzo ważny element w CV na który wielu aplikantów nie zwraca uwagi. To ich błąd. Jeśli dodasz do CV podsumowanie zawodowe, to możesz być pewny, że rekruter przeczyta je jako pierwszy element w Twoim CV.

W CV możesz również umieścić takie informacje jak: Kim jesteś, jakie masz dokonania zawodowe albo ważne umiejętności a także gdzie i w jakim kierunku chcesz się rozwijać zawodowo.

3.Doświadczenie. Bla, bla bla… Jak je odpowiednio opisać? Pamiętaj o umieszczeniu dokładnych dat. Podobnie jak podczas seksu – nie liczą się Twoje opowiadania a raczej to co potrafisz zrobić!

Dla przykładu:

Jako rekruter zwrócisz uwagę na CV w którym jest napisane: zajmuję się pozyskiwaniem nowych klientów i sprzedażą produktów firmy… czy może: w ciągu 10ciu lat pracy pozyskałem 9-ciu kluczowych klientów, obroty firmy dzięki temu wzrosły o 23%; zrealizowałem w ciągu ostatniego roku 110% planów sprzedaży – Sam powiedz – co lepiej brzmi?

4.Jeśli masz różnorakie doświadczenie w pracy wypisz tylko to najistotniejsze. Nie wnikaj w szczegóły bo nikomu nie chce się ich czytać. Dla przykładu: Jeśli masz już kilka lat doświadczenia zawodowego za sobą, to uwierz, że Twoje wykształcenie, tytuł pracy magisterskiej – praktycznie nie mają znaczenia. Chyba, że aplikujesz na stanowisko takie jak lekarz, prawnik czy inżynier – gdzie potrzebny jest konkretny dyplom do wykonywania tego zawodu.

Zobacz również: dupy.me