Ekrany akustyczne z płoty dźwiękochłonne

ekrany akustyczne Ekrany akustyczne – krótkie omówienie

photo
ekrany akustyczne

ekrany akustyczne Ekrany akustyczne (znane również jako ściany dźwiękochłonne) są skutecznym rozwiązaniem dźwiękochłonnym w wielu dźwiękochłonnych miejscach pracy. Zastosowanie tych przegród może pomóc zmniejszyć rozprzestrzenianie się unoszącego się w powietrzu kurzu i hałasu w każdym zamkniętym pomieszczeniu. Akustyczne ścianki działowe mogą również służyć do izolowania pewnych obszarów przestrzeni od reszty pomieszczenia, np. w biurach, obszarach produkcyjnych lub przedziałach wysyłkowych. Chociaż takie przegrody mogą pomóc w stworzeniu bardziej kontrolowanego środowiska dla działań w obrębie obudowy, mogą nie zapewniać wszystkich elementów dźwiękoszczelności. Niektóre rozwiązania w zakresie ścianek działowych mogą nie mieć wystarczająco dużo otwartych przestrzeni, aby skutecznie pochłaniać dźwięki z zewnątrz, co skutkuje zwiększonym poziomem hałasu w tle.

Ekrany akustyczne dogodności cichości.

Modułowe ekrany akustyczne (zwane również ekranami akustycznymi) są skuteczną alternatywą dla ścian dźwiękochłonnych w wielu zastosowaniach. Oferują one lepsze pochłanianie dźwięku niż ich wzniesione odpowiedniki, ale nie zapewniają obudowy sztywnych przegród. Możliwe jest zainstalowanie ekranów akustycznych z panelami o litej powierzchni, składającymi się z PCV i metalowej ramy. Niektóre z nich mogą mieć ramy o strukturze plastra miodu, pomiędzy którymi znajdują się panele o strukturze plastra miodu.

Ekrany akustyczne poznaj z wartości przegrody dźwiękochłonne w około budynek.

Modułowe ekrany akustyczne są skutecznym rozwiązaniem dla laboratoriów badawczych w dziedzinie akustyki. W tego typu laboratoriach modele akustyczne są zazwyczaj wykonane z akrylu lub pianki, bez twardych, sztywnych powierzchni. Jedną z głównych zalet stosowania akrylu lub pianki jest to, że łatwiej jest tworzyć modele o różnych kształtach i grubościach niż twarde, sztywne powierzchnie. Modelowanie akustyczne pozwala na połączenie kilku warstw modeli w jeden duży model. Istnieje również wiele rodzajów paneli akustycznych dostępnych do celów abstrakcji i badań akustycznych. Z tego powodu istnieje szeroka gama modułowych ekranów akustycznych dostępnych dla niemal każdego rodzaju potrzeb badawczych.

Ekrany akustyczne dokąd należałoby takie skorzystać w około domu również po co?

Ekrany akustyczne dostępne na rynku obejmują rozmiary 14 cali, dwa cale i pięć cali. Grubość jest ogólnie rzecz biorąc zdecydować przez indywidualnych specyfikacji. Istnieje również kilka modeli dostępnych z różnymi cechami zewnętrznymi. Na przykład, rozmiar jednocalowy może oferować wyższy poziom pochłaniania dźwięku niż model dwucalowy. Jeśli masz wysokie sufity i planujesz używać sprzętu w dużym pomieszczeniu, to powinieneś rozważyć zakup modeli czternastocalowych.

Ponadto, ekrany akustyczne stojące na podłodze są również określane jako studyjne jednostki ścienne. Takie modele doskonale nadają się do użytku domowego oraz do ćwiczeń. Ponieważ modele te są dość lekkie, można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Możesz łatwo zainstalować te ekrany w swoim pokoju. Kiedy zaczniesz ich używać, zdasz sobie sprawę, że dźwięk wytwarzany przez te ekrany akustyczne jest wysoce rozproszony i znacznie głośniejszy w porównaniu z innymi rodzajami absorpcji dźwięku. Co więcej, przekonasz się, że dźwięk wytwarzany przez te ekrany pozostaje stały, nawet jeśli inne dźwięki w pomieszczeniu są zakłócane.

Ekrany akustyczne stojące na podłodze są również stosowane w szkołach w celu ochrony prywatności uczniów i zapewnienia dodatkowych funkcji dydaktycznych. Ekrany te mogą być stosowane zarówno na drzwiach, jak i w pomieszczeniach. Zasadniczo, te akustyczne partycje są wykonane z aluminium lub sklejki. Jednakże, sklejka jest najbardziej preferowanym wyborem, ponieważ oferuje doskonałą absorpcję dźwięku bez redukcji hałasu w ogóle. Ponadto, ekrany te pomagają w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych poprzez neutralizację dźwięku.

Ekrany akustyczne z przegrody dźwiękochłonne

Kilka rodzajów firm korzysta z tych samych typów przegród akustycznych do różnych celów. Jednym z takich przykładów są hotele, które wymagają izolacji dźwiękowej w celu zmniejszenia hałasu w fabryce. Inne zastosowanie tych ekranów można znaleźć na lotniskach. Operacje lotnicze są regulowane głównie poprzez procedury ograniczania hałasu. Kilka branż korzysta z tych samych dźwiękoszczelnych modułowych ekranów akustycznych, aby zmniejszyć hałas w fabryce i zapobiec niepożądanym rozmowom intruzów.

Istnieją różne inne ważne zastosowania tego samego typu dźwiękoszczelnych ekranów akustycznych. Na przykład, dźwięk generowany podczas występu piosenkarza może wpływać na zdolność innych osób do wyraźnego słyszenia. Specjaliści od kontroli hałasu wykorzystują ten sam rodzaj ekranów do tego celu. Zasadniczo, modułowe ekrany akustyczne oferują skuteczną redukcję hałasu, gdy są zainstalowane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Inne zastosowania obejmują ochronę przed pożarem i zagrożeniami elektrycznymi, a także izolację akustyczną dla określonych pomieszczeń lub obszarów.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]