Drinki na imprezę – 4 proste przepisy

Trudno sobie wyobrazić dobrą imprezę bez drinków. Tylko jak je przygotować? To dylemat wielu z nas. Twój też? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie! Prezentujemy w nim 4 proste przepisy na drinki, których nie może zabraknąć na imprezie.

Blue Kamikaze – shot

Blue Kamikaze – shot nie tylko zachwyca swoim oryginalnym kolorem, ale również wyjątkowym smakiem. Aby przygotować takie shoty, potrzebujemy jedynie wódki, likieru Blue Curacao, soku z cytryny oraz kilka kostek lodu. Samo przygotowanie zaczynamy od dodania kilku kostek lodu do shakera. Następnie wlewamy wszystkie składniki i wstrząsamy je przez kilka sekund. Po tym czasie rozlewamy wszystko przez sitko do kieliszków i gotowe.

Sammy Special

Sammy Specjal to drink, który również przypadł do gustu wielu osób, więc warto sięgnąć po niego przy okazji organizacji imprezy. Do jego wykonania będziemy potrzebowali Malibu Rum, białego rumu, soku ananasowego, soku pomarańczowego oraz kostek lodu lub skruszonego lodu. Przygotowanie Sammy Specjal to już kilka minut, ponieważ wystarczy dodać do szklanki skruszony lód, następnie wlać wszystkie składniki i  dokładnie wymieszać. Na koniec zdobimy drinki na przykład kawałkiem ananasa.

Negroni drink

Naszą kolejną propozycją jest negroni, czyli drink pełny unikalnego aromatu oraz smaku. Swoją oryginalnością zachwyci wszystkich miłośników klasyki aperitifu, ale nie tylko, bo każdy, kto go raz spróbuje, będzie do niego stale wracał. Aby przygotować negroni drink z www.negroni.pl, wcale nie potrzebujemy wiele, bo wystarczy nam Campari, Gin London Gry oraz Wermuth Rosso w proporcjach 1/3. Do tego jeszcze będziemy potrzebowali dużej ilości kostek lodu, skórki pomarańczy i łyżki. Przygotowanie negroni zaczynamy od schłodzenia szklanki, w której będziemy go serwowali. W tym celu należy wypełnić ją lodem, zalać zimną wodą i odstawić na chwilę na bok. Następnie do osobnego, większego naczynia szklanego wrzucamy kilka kostek lodu i wlewamy każdy alkohol z wyżej wymienionych składników. Przy pomocy łyżki mieszamy przynajmniej przez 30 sekund. W tym czasie ze szklanki opróżniamy lód i wodę i wrzucamy do niej świeże kostki. Jeśli mamy jedną dużą kulę lodową to będzie ona bardzo odpowiednia do negroni, ale może też być kilka kostek lodu. Używając sita lub dużej łyżki by zatrzymać lód przelewamy zawartość naczynia do schłodzonej szklanki z lodem. Na koniec bierzemy skórę pomarańczy i wykręcamy ją nad gotowym negroni, aż puści skoki. Następnie wrzucamy ją do środka szklanki. Po co to? Aromat pomarańczy spryska powierzchnię drinka i sprawi, że zyska unikalnego charakteru i podkreśli jego wyjątkowy smak.

Malibu Barbados

Za smak Malibu Barbados na pewno docenią panie, ale to nie oznacza, że drink ten nie może zyskać poparcia również wśród panów. Co potrzebujemy do jego przygotowania? Ilość składników jest bardzo niewielka, bo potrzebujemy tylko malibu, soku pomarańczowego, soku ananasowego oraz kilku kostek lodu.  Aby przygotować Malibu Barbados należy wrzucić do shakera kilka kostek lodu i wlać wszystkie składniki: malibu, sok pomarańczowy, sok ananasowy. Następnie wszystko dokładnie mieszamy przez kilka sekund i zawartość przelewamy do szklanki wypełnionej kostkami lodu.