2021 może być rokiem przyjęcia bitcoina na poważniejszym poziomie

Od 2017 roku trwa największa jak dotąd fala zainteresowania cyfrowymi walutami. Pomimo wprowadzenia ich do obiegu znacznie wcześniej, dopiero od tego momentu internauci, inwestorzy i fani nowych technologii odkryli pełen potencjał bitcoina oraz jego pochodnych. W 2020 roku temat kryptowalut jest na ustach wielu osób – głównie ze względu na zainteresowanie nimi rządów i chęć uregulowania prawnego wirtualnych środków. Bitcoin przetrwał trudny czas oskarżeń o bycie zwykłym wyłudzaniem pieniędzy i czeka go (a także inne wirtualne waluty) teraz starcie z biurokracją.

 

Zainteresowanie kryptowalutami rośnie

 

Każdy kto uważa, że aktualny trend na wirtualne waluty wkrótce minie, grubo się myli. Najnowsze badania jasno wskazują, że przebijanie się „internetowego pieniądza” do tzw. mainstreamu osiągnie bardzo dużą skalę już w przyszłym roku. Popyt na cyfrowe waluty jest duży i będzie cały czas rosnąć, jak wskazuje szef badań Arcane Crypto. Bendik Schei spodziewa się znacznych wzrostów w przyszłym roku, co mogą zwiastować między innymi doniesienia o zakupie pokaźnej ilości kryptowalut przez największe przedsiębiorstwa. Przyjęcie przez potentatów stosunkowo nowej technologii może mieć wpływ na ogólny ruch w branży wirtualnych walut, a także globalne zainteresowanie. Również przez polityków, chcących nałożyć swoje regulacje.

 

Jednym z rynkowych gigantów, który postanowił ulokować nieco środków w rozwijanie technologii wirtualnych walut jest PayPal. Założona przez Elona Muska korporacja zainteresowała się tą formą płatności i rozliczeń, co docenili obserwatorzy branżowi. Stwierdzenie JP Morgan również nie pozostało bez echa – pokolenie milenialsów uważa za atrakcyjniejsze gromadzenie swoich aktywów w sieci, niż przy pomocy namacalnych przedmiotów, takich jak złoto.

 

Widoczne posunięcia nie pozostają bez echa w świecie polityki. Rządy wszystkich państw chcą interakcji z branżą kryptowalut, przede wszystkim, by ją regulować a także zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo.

 

Wirtualny świat ma zasięg jak nigdy dotąd

 

Rozwijające się z roku na rok technologie sprawiają, że XXI wiek stoi pod znakiem sieci Internet, globalizacji i integracji ludzi z całego świata. Zasoby cyfrowe są teraz dostępne łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej, co przekłada się także na atrakcyjność form, takich jak kryptowaluty. W miarę upływu czasu, cyfrowe waluty stały się stabilne i bardziej rozpoznawalne, co doprowadziło do popularyzacji wśród niezainteresowanych zbytnio tematem nowych technologii. Detaliści dostrzegają wreszcie wartość, jaką niesie za sobą dodanie formy płatności poprzez bitcoina i jego pochodne, a segment eCommerce odniósł na tym szczególne korzyści.

 

Jedną z branż, która mocno zyskała na wprowadzeniu wirtualnych walut do obiegu jest hazard online. Zasadniczo, ma ona zapewnić rozrywkę bez granic, a zarazem pozwolić odwiedzającym na anonimowość. Wygrany można teraz sprawnie przenieść na konto dzięki bitcoinowi, bez zbędnych formalności – łatwo i szybko. Niezależnie od branży, bitcoin i jego pochodne można zaliczyć do jednej z najbezpieczniejszych form płatności. Unikalne, kilkudziesięcioznakowe klucze pozwalają na bezpieczne przechowywanie swoich środków, czego nie zawsze można spodziewać się po, na przykład, kontach bankowych.

 

Czym w zasadzie jest bitcoin?

 

Mimo, że słowo to jest całkiem często spotykane w internecie, nie każdy wie, co dokładnie oznacza bitcoin, jak i ogólnie idea kryptowalut. Ich początki można było przyrównać do giełdy papierów wartościowych, gdzie inwestorzy starali się zarabiać na spadkach i podwyżkach cen poszczególnych walut. Nieco tajemniczy świat i zapewnienia o całkowitej anonimowości przyciągały coraz to nowych konsumentów, chętnych wejść w świat kryptowalut. Aktualnie jednak stały się one pełnoprawnymi aktywami, którymi można płacić czy świadczyć za ich pośrednictwem usługi kredytowe.